STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza ma za zadanie utrzymać naturalne zęby „do późnej jesieni życia”. Odpowiednio prowadzona, pozwala uniknąć tak powszechnych chorób jak próchnica zębów czy paradontoza.

Skutkiem zaniedbania higieny jamy ustnej oraz leczenia próchnicy jest demineralizacja tkanek zęba i powstanie ubytku. Dzięki doświadczeniu naszych lekarzy oraz zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, jesteśmy w stanie wyleczyć każdy ubytek z niezwykłą dokładnością, pozostawiając promienisty uśmiech.

IMG_3494

ENDODONCJA

Zahnnerv

Bardzo ważną gałęzią leczenia zachowawczego jest endodoncja- zwana potocznie leczeniem kanałowym. Dzięki stosowaniu przez nas najnowocześniejszych metod leczenia endodontycznego, oferujemy naszym pacjentom najwyższy poziom usług, nawet w najtrudniejszych warunkach i gwarancję wyleczenia zęba, który jeszcze nie tak dawno zostałby  pewnie usunięty.

Na szczęście dzięki regularnym kontrolom w naszym gabinecie, jesteśmy w stanie temu zapobiec.

Leczenie kanałowe, należy również do najmniej przyjemnych zabiegów stomatologicznych, ale dzięki nowoczesnym technikom znieczuleń, mamy możliwość niwelowania bólu do minimum.

ZAKRES WYKONYWANYCH USŁUG
195412

PROFILAKTYKA PRÓCHNICY

Polega na lakierowaniu zębów, czyli pokryciu ich powierzchni lakierem fluorowym oraz na uszczelnieniu bruzd i zagłębień (lakowanie), które zabezpiecza zęby przed rozwojem próchnicy bruzd. Profilaktyka próchnicy, prowadzona w naszej klinice, jest niezbędna, aby zachować zdrowy uśmiech i piękne zęby na dłużej.

zachowawcza

LECZENIE I ODBUDOWA

Jest konieczne, jeśli chcemy zachować nieskazitelny uśmiech. Pomimo mycia zębów oraz dbania o higienę jamy ustnej, bakterie wygrywają z zębami. Skutkiem czego, powstaje ubytek tkanek zęba. Aby zapobiec dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny, nasi lekarze usuwają próchniczno zmienione tkanki zęba i w to miejsce umieszczają „plombę”.

Close-up happy female smile with healthy white teeth

KOREKTA KSZTAŁTU I BARWY ZĘBA

Wykonywana jest przy użyciu materiałów wysokiej jakości to priorytet w naszej klinice. Coraz uważniej dbamy o nasze zęby. Dostrzegamy znaczenie zdrowego i pięknego uśmiechu na co dzień, dlatego podczas leczenia wykorzystujemy materiały wiodących firm stomatologicznych oraz korzystamy z najnowszych technik, aby zęby naszych pacjentów wyglądały idealnie.

Zahnnerv

ENDODONCJA

Dzięki stosowaniu skutecznego znieczulenia, mamy możliwość przeprowadzać prawie bezbolesne  leczenie kanałowe zębów naszych pacjentów. Dzięki nowoczesnej technologi jesteśmy w stanie wyleczyć nawet te zęby, które do niedawna skazane były na usunięcie.

Endometr-RayPex5-Gabinet-Dentystyczny-Beauty-Dental-Lublin-575x270

PRACA Z ENDOMETREM

Dzięki której jesteśmy w stanie dokonać elektronicznego i precyzyjnego pomiaru długości kanałów korzeniowych. To nowoczesne urządzenie pozwala nam uniknąć konieczności wykonywania dodatkowych zdjęć RTG i gwarantuje sukces w leczeniu kanałowym nawet najtrudniejszych przypadków.

Gabinet implantis w Krakowie

USUWANIE ZŁAMANYCH NARZĘDZI

Przy użyciu  specjalistycznych narzędzi jesteśmy w stanie usunąć pozostawione w kanałach elementy narzędzi stomatologicznych.

KOMORA

REKONSTRUKCJA USZKODZONEJ KOMORY

Rekonstrukcja ta jest czasami konieczna po leczeniu endodontycznym, ze względu na ryzyko złamania osłabionej i pustej w środku korony zęba. Taka odbudowa zęba jest szczelna i trwała, co przeciwdziała wtórnej infekcji oraz mechanicznym urazom leczonego zęba.

KOFERDAM

PRACA Z KOFERDAMEM

Koferdam to cienki arkusz naturalnej gumy, który izoluje zęby podczas zabiegów stomatologicznych i zapobiega dostaniu się bakterii do miejsca objętego zabiegiem. Technika ta stosowana jest przede wszystkim w przypadku wymiany starych wypełnień amalgamatowych, których dostanie się do przewodu pokarmowego mogłoby być groźne dla zdrowia pacjentów.

NAJCZĘŚCIEJ WYKONYWANE ZABIEGI

LECZENIE CHOROBY PRÓCHNICOWEJ
LECZENIE KANAŁOWE
WYMIANA NIESZCZELNYCH WYPEŁNIEŃ

UMÓW SIĘ NA DARMOWE KONSULTACJE

Imię i nazwisko

Numer telefonu (wymagane)

Zapraszamy do podzielenia się z nami swoją opinią.

NASZE PORADY STOMATOLOGICZNE

Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu... Temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie tylko się nie obejrzymy widzimy reklamy z idealnie uśmiechniętymi modelami czy modelkami. "Dla mnie już za późno." czy też "Aparaty zakładają dzieci jak ja będę wyglądała." To zdania które najczęściej odrzucają wizję prostego zgryzu. A gdybym Wam powiedziała, że wady zgryzu nie tylko niosą ze sobą negatywne wrażenia estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne? Prawidłowy zgryz i proste zęby są mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Oczywiście łatwiej jest również proste zęby utrzymać w czystości (wygodniej się szczotkuje).
Read More

Zęby białe jak śnieg.

Piękny uśmiech znacząco ułatwia życie - nie tylko prywatne ale i zawodowe. Pamiętajmy jednak żeby nasze zęby robiły wrażenie muszą być białe Wybielanie zębów to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg stomatologiczny. Z każdym dniem pojawiają się nowe metody. Istnieje masa opisów jak można osiągnąć porcelanową biel zębów domowymi sposobami. Nie jestem pewna na ile są skuteczne. Najskuteczniejsze jest wybielanie przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do wybielania należy pozbyć się wszystkich ubytków ponieważ żel wybielający mógłby dostać się do wnętrza zęba i go uszkodzić.

Jak wygląda zabieg scalingu?

Dbanie o piękno białych zębów to nie tylko ich mycie. Jak wiadomo jest to sprawa zasadnicza ale nie zawsze pozwoli nam uniknąć najczęstszych problemów jamy ustnej. Właśnie z tego powodu tak często musimy przypominać naszym pacjentom o regularnych wizytach kontrolnych. Jeżeli faktycznie dbamy o higienę naszej jamy ustnej to jest spora szansa, że nie musimy się przejmować problemem próchnicy. Jest jednak możliwość, że pomimo zachowania prawidłowych zasad czystości na naszych zębach osadził się kamień. Warto wtedy poddać się zabiegom mającym na celu jego usunięcie i oczyszczenie powierzchni szkliwa.Dental Cleaning Zanim jednak opiszę sam zabieg chciałabym poświęcić kilka zdań na temat tego tajemniczego kamienia. Czym tak właściwie jest kamień nazębny? Jest to nic innego jak płytka nazębna która stopniowo ulegała procesowi zmineralizowania. Wbrew pozorom stanowi on znaczący problem, gdyż stanowi idealne środowisko do bytowania bakterii. Te zaś prowadzą do poważnych w skutkach chorób dziąseł i przyzębia. Naturalnie porowaty kamień ma skłonności do przebarwiania się a to skutkuje obniżeniem walorów estetycznych naszego uśmiechu. PIASKOWANIEKamień nazębny usuwany jest w trakcie zabiegu piaskowania i scalingu. Scaling jest to metoda stomatologiczna polegająca na usuwaniu osadu z zębów przy pomocy ultradźwięków. Generowane drgania o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę rozbijają kamień i osad pozostawiając powierzchnię zęba białą i czystą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a jego efekty są widoczne na długo. Prędkość z jaką osadza się płytka nazębna jest sprawą wysoce indywidualną ale średnio zabieg salingu powinno się przeprowadzać 3-4 razy w roku co sprawi, że nasz uśmiech stanie się naszą wizytówką. Muszę nadmienić, że największą skuteczność osiąga się stosując scaling razem z piaskowaniem. Po rozbiciu kamienia zabieg piaskowania usunie resztki pozostałej płytki nazębnej jak i zabezpieczy ją przed jej ponownym osadzaniem.  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *