Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu… Temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie tylko się nie obejrzymy widzimy reklamy z idealnie uśmiechniętymi modelami czy modelkami. „Dla mnie już za późno.” czy też „Aparaty zakładają dzieci jak ja będę wyglądała.”

To zdania które najczęściej odrzucają wizję prostego zgryzu. A gdybym Wam powiedziała, że wady zgryzu nie tylko niosą ze sobą negatywne wrażenia estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne? Prawidłowy zgryz i proste zęby są mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Oczywiście łatwiej jest również proste zęby utrzymać w czystości (wygodniej się szczotkuje).

Dla tego na tak postawione pytanie odpowiedź nasuwa się tylko jedna. Każdy rodzic, powinien udać się ze swoim skarbem w wieku sześciu lat do ortodonty. Lekarz sprawdzi budowę szczęki i poinformuje nas co dalej. Czasami wizyta musi odbyć się ponownie za jakiś czas(rok czy dwa) ale zależy to już od indywidualnych przypadków.

„Czy dorosły człowiek może poprawić sobie zgryz?” Ja osobiście uważam, że wręcz musi 🙂 Oczywiście  względy zdrowotne są bardzo ważne ale jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że Tobie samemu Twój zgryz przeszkadza i dla lepszego samopoczucia i pewności siebie powinieneś coś z tym zrobić. Bo piękny uśmiech to oznaka zdrowia.