Mali pacjenci są dla nas najważniejsi

W MEDENTI szczególnie mile widziani są Mali Pacjenci, którzy mogą czuć się u nas bezpiecznie i komfortowo.

Praca z dziećmi sprawia nam ogromną radość, natomiast największą satysfakcję daje nam świadomość, że możemy przyczynić się do poprawy ich zdrowia i samopoczucia.

Dokładamy wszelkich starań, aby wizyta w naszym gabinecie przebiega możliwie najmniej bezboleśnie.

Rodziców uczulamy szczególnie na fakt, iż to oni w dużej mierze mają wpływ na stan uzębienia dzieci. Długo odkładana wizyta u stomatologa może przysporzyć naszym dzieciom masę niepotrzebnych przykrych sytuacji.

Ważne jest leczenie zębów i systematyczna kontrola u stomatologa od najmłodszych lat. Im wcześniej zaczniemy dbać o zęby naszych dzieci, tym lepiej dla wszystkich 🙂

IMG_1105

WIEMY CO LUBIĄ DZIECI

NAGRODY

Każde dziecko, po ukończeniu badania, otrzymuje od nas mały upominek, w ten sposób czuje się docenione za odwagę i zmienia się jego nastawienie do systematycznych wizyt kontrolnych.

KOLOROWE PLĄBKI

Aby dziecko mogło aktywnie uczestniczyć w procesie leczenia, dajemy im do wyboru pełną gamę kolorowych plombek do ząbków mlecznych. To wielka radość móc mieć plombkę w kolorze zielonego ninji, czy kolorze ulubionego kucyka 🙂

EKRANY TV

Aby zająć czymś dzieci podczas nudnego zabiegu, umieściliśmy na fotelami ekrany telewizyjne, na których dzieciaki mogą oglądać swoje ulubione bajki !

WIZYTY ADAPTACYJNE DLA DZIECI

IMG_0933

Przy pierwszym spotkaniu, w którym uczestniczą również rodzice, rozmawiamy z naszymi małymi pacjentami, opowiadamy o naszej pracy, co bardzo często wzbudza ich ciekawość i zaufanie. Zapoznajemy dziecko z działaniem fotela, dmuchawki, ślinociągu, pokazujemy na modelu jak dbać o zęby. Okazuje się wtedy bardzo szybko, że dany sprzęt nie jest groźny, nie kłuje, nie robi krzywdy. Dziecko adoptuje się wtedy do miejsca, dźwięków i błyskającego światła.

IMG_0923

Podczas pierwszego badania dziecko ma możliwość oglądania swoich ząbków na monitorze przy pomocy specjalnej kamery wewnątrzustnej. Fajnie jest móc zobaczyć to, co widzi dentysta 🙂

IMG_1110

Następnie nasi lekarze sprawdzają stan ząbków. Rodzice otrzymują informację na temat stanu uzębienia swojej pociech, ewentualny plan leczenia oraz informację co należy zrobić aby uniknąć w przyszłości podobnych problemów.

Toys-Christmas

Na koniec wizyty każde dziecko otrzymuje od lekarza mały upominek za dzielną postawę. Dobrze jest jeśli ta pierwsza wizyta jest przeprowadzona stosunkowo wcześnie (2-3 rok życia) kiedy dziecko odpowiednio prowadzone przez rodziców, nie powinno jeszcze mieć żadnych ubytków.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA RODZICÓW

CZY WARTO LECZYĆ ZĘBY MLECZNE SKORO I TAK WYPADNĄ?

Koniecznie trzeba leczyć zęby mleczne u dzieci! Nieleczona próchnica w zębie mlecznym może zarazić też zęba stałego .

MOJE DZIECKO BOI SIĘ WIZYTY U STOMATOLOGA. CO MAM ZROBIĆ?

Wizyta u stomatologa dla dziecka nie musi być koszmarem. Ważne jest przychodzenie na wizyty  kontrolne odpowiednio wcześnie, gdy żaden ząb nie boli. Dziecko będzie oswajało się z lekarzem. Ważne jest, aby nie przenosić na dziecko swoich negatywnych odczuć z wizyt u stomatologa.

CZY RUSZAJĄCE SIĘ ZĘBY MLECZNE NALEŻY USUNĄĆ?

Zęby mleczne usuwa się tylko kiedy ich korzenie same nie ulegną fizjologicznej resorpcji.Zapobiega to nieprawidłowemu położeniu zębów stałych .

W JAKI SPOSÓB PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PIERWSZEJ WIZYTY U DENTYSTY?

Bardzo istotna jest domowa edukacja malucha. Warto poćwiczyć otwieranie buźki. Opowiedzieć w sposób zrozumiały co będzie się działo w gabinecie , nie używać słowa “ból”.

CZY LECZENIE ZĘBÓW MLECZNYCH JEST BOLESNE?

Nie. Leczenie zębów mlecznych wcale nie musi być bolesne.

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY STOMATOLOGICZNE NASZYCH MAŁYCH PACJENTÓW

PRÓCHNICA
PŁYTKA BAKTERYJNA
WADY ZGRYZU
ZAROŚNIĘTE WĘDZIDEŁKO

UMÓW SWOJE DZIECKO NA WIZYTĘ

Imię Dziecka

Imię i nazwisko rodzica

Numer telefonu (wymagane)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *