PROFESJONALNA DIAGNOSTYKA
rtg_panorama_cyfrowa

Podstawą skutecznego leczenia stomatologicznego oprócz doświadczenia i wiedzy naszych lekarzy jest nowoczesna diagnostyka.

Badania radiologiczne przeprowadzane przez naszą pracownię wykonywane są techniką cyfrową, co zmniejsza poziom dawki promieniowania rentgenowskiego dziesięciokrotnie w porównaniu do zdjęć na kliszy. W naszej pracowni wykorzystujemy sprzęt firmy GENDEX (zdjęcia pantomografczne) oraz SIRONA (zdjęcia punktowe), który zapewnia diagnostykę na najwyższym światowym poziomie przy jednocześnie bardzo niskiej dawce promieniowania jaką pacjent otrzymuje podczas badania.

Dzięki swoim właściwościom zdjęcia RTG są jedyną w swoim rodzaju metodą diagnostyczną , umożliwiającą wczesne wykrycie wszelkich zmian, w tym patologicznych.

ZDJĘCIA PANTOMGRAFICZNE

W jakich sytuacjach kierujemy pacjenta na wykonanie pantomogramu?

 • w celu oceny ogólnego stanu zębów, czyli obecności próchnicy, jakości leczenia kanałowego, obecności zmian zapalnych wokół wierzchołka korzenia, jakości wypełnień
 • przed leczeniem ortodontycznym
 • przed leczeniem protetycznym, aby ocenić warunki w jamie ustnej pod wykonanie protezy, korony, bądź mostu
 • przed leczeniem implantologicznym
 • przed chirurgicznym usunięciem zębów zatrzymanych
 • w chorobach przyzębia, parodontozie, aby ocenić stopień zaawansowania choroby
RTG
ZDJĘCIA CEFALOMETRYCZNE

W jakich sytuacjach kierujemy Pacjenta na wykonanie cefalogramu?

 • w celu wykrycia wad ortodontycznych i nieprawidłowości rozwojowych
 • przed leczeniem ortodontycznym, w celu diagnostyki i ustalania planu ortodontycznego leczenia wad zgryzu
 • w badaniach kości twarzy i czaszki
 • do oceny wzrostu kostnego
 • w celu wykrycia różnego rodzaju urazów, chorób oraz wad rozwojowych.
CEFALOMETRYCZNE
ZDJĘCIE RTG PUNKTOWE

Rtg punktowe to najczęście wykonywane u nas zdjęcie radiologiczne. Jest one niezbędne podczas leczenia kanałowego, ponieważ umożliwia ocenę stanu tkanek okołowierzchołkowych, ustalenie długości kanałów oraz ich dokładną lokalizację. Uwidacznia również stan po ostatecznym wypełnieniu kanałów korzeniowych. Zdjęcia te pomagają również zlokalizować złamania w obrębie korony oraz korzenia zęba u osób po urazach twarzy.

PUNKTOWE RTG ZĘBA

UMÓW SIĘ NA DARMOWE KONSULTACJE

Imię i nazwisko

Numer telefonu (wymagane)

Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią.

NASZE PORADY STOMATOLOGICZNE

Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu... Temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie tylko się nie obejrzymy widzimy reklamy z idealnie uśmiechniętymi modelami czy modelkami. "Dla mnie już za późno." czy też "Aparaty zakładają dzieci jak ja będę wyglądała." To zdania które najczęściej odrzucają wizję prostego zgryzu. A gdybym Wam powiedziała, że wady zgryzu nie tylko niosą ze sobą negatywne wrażenia estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne? Prawidłowy zgryz i proste zęby są mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Oczywiście łatwiej jest również proste zęby utrzymać w czystości (wygodniej się szczotkuje).
Read More

Zęby białe jak śnieg.

Piękny uśmiech znacząco ułatwia życie - nie tylko prywatne ale i zawodowe. Pamiętajmy jednak żeby nasze zęby robiły wrażenie muszą być białe Wybielanie zębów to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg stomatologiczny. Z każdym dniem pojawiają się nowe metody. Istnieje masa opisów jak można osiągnąć porcelanową biel zębów domowymi sposobami. Nie jestem pewna na ile są skuteczne. Najskuteczniejsze jest wybielanie przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do wybielania należy pozbyć się wszystkich ubytków ponieważ żel wybielający mógłby dostać się do wnętrza zęba i go uszkodzić.

Jak wygląda zabieg scalingu?

Dbanie o piękno białych zębów to nie tylko ich mycie. Jak wiadomo jest to sprawa zasadnicza ale nie zawsze pozwoli nam uniknąć najczęstszych problemów jamy ustnej. Właśnie z tego powodu tak często musimy przypominać naszym pacjentom o regularnych wizytach kontrolnych. Jeżeli faktycznie dbamy o higienę naszej jamy ustnej to jest spora szansa, że nie musimy się przejmować problemem próchnicy. Jest jednak możliwość, że pomimo zachowania prawidłowych zasad czystości na naszych zębach osadził się kamień. Warto wtedy poddać się zabiegom mającym na celu jego usunięcie i oczyszczenie powierzchni szkliwa.Dental Cleaning Zanim jednak opiszę sam zabieg chciałabym poświęcić kilka zdań na temat tego tajemniczego kamienia. Czym tak właściwie jest kamień nazębny? Jest to nic innego jak płytka nazębna która stopniowo ulegała procesowi zmineralizowania. Wbrew pozorom stanowi on znaczący problem, gdyż stanowi idealne środowisko do bytowania bakterii. Te zaś prowadzą do poważnych w skutkach chorób dziąseł i przyzębia. Naturalnie porowaty kamień ma skłonności do przebarwiania się a to skutkuje obniżeniem walorów estetycznych naszego uśmiechu. PIASKOWANIEKamień nazębny usuwany jest w trakcie zabiegu piaskowania i scalingu. Scaling jest to metoda stomatologiczna polegająca na usuwaniu osadu z zębów przy pomocy ultradźwięków. Generowane drgania o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę rozbijają kamień i osad pozostawiając powierzchnię zęba białą i czystą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a jego efekty są widoczne na długo. Prędkość z jaką osadza się płytka nazębna jest sprawą wysoce indywidualną ale średnio zabieg salingu powinno się przeprowadzać 3-4 razy w roku co sprawi, że nasz uśmiech stanie się naszą wizytówką. Muszę nadmienić, że największą skuteczność osiąga się stosując scaling razem z piaskowaniem. Po rozbiciu kamienia zabieg piaskowania usunie resztki pozostałej płytki nazębnej jak i zabezpieczy ją przed jej ponownym osadzaniem.  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *