STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

IMG_2928-001

Wielu Pacjentów wręcz marzy o tym by ich uśmiech stał się doskonały.  A my im pomagamy w spełnieniu tego marzenia 🙂
Ładne zęby są po prostu ważnie, prawda?

WKŁADY PEŁNOCERAMICZNE

INLEY

To kosmetyczne wypełnienie w koronie zęba, które jest bardzo trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje, dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

ONLEY

To wkład kosmetyczny wykorzystywany do wypełnień dużych ubytków tkanki zęba. Podstawową zaletą tego wypełnienia jest stabilność kształtu, odporność na ścieranie i duża szczelność.

OVERLEY

To kolejny, proponowany przez naszą klinikę, rodzaj wypełnienia ubytku. Gwarantuje on wysoką szczelność, trwałość i estetykę wypełnienia.

KOREKTA LINII DZIĄSEŁ
KOREKTA LINII DZIĄSEŁ

Korekta linii dziąseł wykonywana w naszej klinice jest u niektórych Pacjentów niezbędna, jeśli marzą o pięknym uśmiechu. Nie tylko idealnie białe zęby o nim decydują, ale również ogromną rolę odgrywa piękne, zdrowe dziąsło. Nasi lekarze są wyspecjalizowani w leczeniu i naprawie defektów dziąsłowych. Przeprowadzamy zabiegi likwidacji „uśmiechu dziąsłowego”.

KORONY I LICÓWKI
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Licówki i korony pełnoceramiczne, które pozwalają uzyskać naturalnie piękny, biały uśmiech. Zapewniają trwały i najwyższy poziom estetyki. Licówki to cienkie nakładki ceramiczne, dzięki którym możemy skorygować kształt, wielkość i kolor zębów. Korony pełnoceramiczne swoją budową, barwą i przepuszczalnością światła w sposób możliwie najdoskonalszy naśladują naturalne tkanki zęba.

WYBIELANIE ZĘBÓW

wybielanie

Trzeba się z tym pogodzić : papierosy, kawa czy herbata zostawiają na zębach swój ślad, którego nie jesteśmy w stanie usunąć samodzielnie w domowych warunkach.

Ale my możemy. Mamy dobry sprzęt 🙂

WYBIELANIE GABINETOWE

Do osiągnięcia idealnego efektu stosujemy szeroką gamę zabiegów wybielających zęby:

 • efekt błyskawiczny- białe, lśniące zęby
 • zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny
 • cały zabieg trwa ok. 60 min,
 • jest to zabieg jednorazowy
 • efekty długotrwały

WYBIELANIE GABINETOWE

Do osiągnięcia idealnego efektu stosujemy szeroką gamę zabiegów wybielających zęby:

 •  efekt błyskawiczny- białe, lśniące zęby
 •  zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny
 •  cały zabieg trwa ok. 30 min,
 •  jest to zabieg jednorazowy
 • efekty długotrwały

WYBIELANIE METODĄ NAKŁADKOWĄ

Wybielanie zębów metodą nakładkową, którego największymi zaletami są:

 • wysoka trwałość
 • stosunkowo szybki efekt
 • samodzielna aplikacja przez Pacjenta w domu
 • możliwość zastosowania żelu ponownie po kilku miesiącach
 • najbardziej ekonomiczna forma wybielania.

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

Wewnątrz-zębowe wybielanie zębów martwych, którego największymi zaletami są:

 • przywrócenie naturalnego wyglądu zęba martwego (np. po leczeniu kanałowym)
 • całkowita eliminacja różnicy w barwie między zębem martwym, a pozostałymi, zdrowymi zębami
 • zabieg wykonuje się ok. 3 razy
 • wysoka trwałość.

SCALING

Dental Cleaning

Niezależnie od tego jak bardzo dbają Państwo o swoje uzębienie, co jakiś czas może pojawić się na nich osad lub kamień nazębny, którego niestety nie jesteśmy w stanie usunąć żadnymi technikami w warunkach domowych. Metodą na usunięcie kamienia i osadu jest zabieg skalingu, który polega na wygenerowaniu za pomocą specjalnego uprzędzenia niesłyszalnych dla ludzkiego ucha ultradźwięków, które kruszą kamień (niczym młot pneumatyczny asfalt 😛 ), odsłaniając ich naturalny kolor.

PIASKOWANIE

PIASKOWANIE

Czyli czyszczenie zębów pod wysokim ciśnienie stomatologicznym Karcherem – za pomocą specjalnej mieszanki wody i piasku stomatologicznego. Przed zabiegiem pacjenci mogą sobie wybrać smak piaseczku 🙂 Metoda ta jest całkowicie bezbolesna.

POLEROWANIE

POLEROWANIE

Stosowane jest do czyszczenia zębów szczoteczką i gumką polerską, w celu ich wygładzenia i nadania im połysku. Stosując ten zabieg, pomagamy naszym Pacjentom pozbyć się przebarwień po tytoniu, kawie i innych barwiących napojach, pozostawiając powierzchnię zębów lśniącą i gładką.

FLUORYZACJA

FLUORYZACJA

Jest zabiegiem profilaktycznym, zabezpieczającym zęby przed nadwrażliwością po zabiegu higienizacji. Poprzez jej stosowanie hamujemy wzrost bakterii w jamie ustnej, przez co zapobiegamy próchnicy.

HIGIENA

Pretty young woman brushing her teeth isolated

Połowa z nas myje zęby nieprawidłowo 🙂 Pokaż nam swoją technikę, a powiemy ci w której jesteś połowie 🙂

BIŻUTERIA NAZĘBNA

BIŻUTERIA NA ZĘBY1

Delikatny kryształeczek na pięknych zębach jest ciekawą i nietypową formą noszenia biżuterii, prawda?

Biżuteria nazębna to niewielkie kryształy  które przyklejane są do zęba specjalnymi materiałami dentystycznymi. Występują one w w różnych wielkościach i kolorze, a ich mocowanie jest całkowicie nieszkodliwe dla zęba a w razie chęci usunięcia ozdoby nie pozostaje żaden ślad.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA ODNOŚNIE STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ:

NA CZYM POLEGA ZABIEG WYBIELANIA ZĘBÓW METODĄ NAKŁADKOWĄ?

Polega ona na zakładaniu na zęby na noc nakładki wykonanej ze specjalnego tworzywa w pracowni protetycznej indywidualnie dla pacjenta. Pacjent dostaje informacje na temat czasu i częstotliwości stosowania żelu oraz możliwości występowania nadwrażliwości zębów.

NA CZYM POLEGA WYBIELANIE ZĘBÓW W GABINECIE?

Jest to wybielanie za pomocą 30% nadtlenku wodoru i odpowiedniej lampy.Zabieg wykonywany jest przez dentystę trwa około godziny .Efekt jest natychmiastowy .

CZY ZABIEG WYBIELANIA WPŁYWA NA KONDYCJĘ ZĘBÓW?

Zabieg wybielania nie wpływa znacząco na kondycję zębów.Składniki preparatu wybielającego nie naruszają struktury zęba i są bezpieczne dla szkliwa.

CZY ZABIEG WYBIELANIA ZĘBÓW JEST BOLESNY?

Zabieg wybielania jest bezbolesny, jedynie może pojawić sie delikatna nadwrażliwość zębów w trakcie jak i po zabiegu.Dolegliwość ta ustępuje po ok 24 h.

JAK BIAŁE BĘDĄ MOJE ZĘBY?

Nie zawsze kolor zębów po wybielaniu będzie idealnie biały.Wszystko jest uzależnione od koloru wyjściowego czyli tego przed wybielaniem.

Pewne jest, że będą znacznie bielsze nawet 4-5 odcieni.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PO WYBIELANIU?

Efekt po wybielaniu zębów utrzymuję sie około 2-3 lat.
Uwarunkowany jest stylem życia oraz dietą. Osobą pijącym duże ilości kawy i palącym papierosy polecane są produkty podtrzymujące efekt wybielania (pasta, płyn do płukania).

CZY MOŻLIWE JEST WYBIELANIE ZĘBA MARTWEGO?

Kolor zębów martwych znacznie różni się od odcienia pozostałych zębów, aby wybielić zęba martwego trzeba ocenić czy nie jest zbyt słaby.

JAKIE SĄ PRZECIWSKAZANIA DO WYBIELANIA ZĘBÓW?

Zabieg wybielania zębów jest przeciwskazany u :

 • kobiet ciężarnych i karmiących
 • osób uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu wybielającego np. nadtlenek wodoru
 • osób z intensywną nadwrażliwością zębów (po zabiegu wybielenia może wystąpić znaczne nasilenie objawów)
 • młodzieży do 16 roku życia (rozwój zębów nie jest jeszcze wtedy całkowicie zakończony)
 • osób posiadające zęby objęte próchnicą lub nieszczelne wypełnienia
 • osób z chorobami dziąseł i przyzębia

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA ODNOŚNIE HIGIENY JAMY USTNEJ:

CZY STOSOWAĆ PŁYNY DO HIGIENY JAMY USTNEJ?

Tak należy stosować płyny do płukania .Jest to jeden z etapów higieny , nie mylić z alternatywą dla szczotkowania.

JAKIE SZCZOTECZKI NALEŻY STOSOWAĆ?

Bardzo duże znaczenie dla właściwej pielęgnacji ma dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów .Jej włosie nie może być zbyt twarde , ponieważ prowadzi to do podnoszenia się linii dziąseł oraz odsłaniania się zębiny.

CZY UŻYWANIE NICI DENTYSTYCZNEJ PODRAŻNIA DZIĄSŁA?

Nie, jesli robi się to w sposób prawidłowy.

O CZYM ŚWIADCZY NIEŚWIEŻY ODDECH?

Nieświeży oddech z jamy ustnej może wskazywać na wiele czynników:

 • zła higiena
 • ogniska próchnicowe
 • stany zapalne przyzębia
 • przyczyny gastrologiczne

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ SCALING?

Scaling należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Ewentualnie w razie potrzeby raz na pół roku.

NASZE PORADY STOMATOLOGICZNE

Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu... Temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie tylko się nie obejrzymy widzimy reklamy z idealnie uśmiechniętymi modelami czy modelkami. "Dla mnie już za późno." czy też "Aparaty zakładają dzieci jak ja będę wyglądała." To zdania które najczęściej odrzucają wizję prostego zgryzu. A gdybym Wam powiedziała, że wady zgryzu nie tylko niosą ze sobą negatywne wrażenia estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne? Prawidłowy zgryz i proste zęby są mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Oczywiście łatwiej jest również proste zęby utrzymać w czystości (wygodniej się szczotkuje).
Read More

Zęby białe jak śnieg.

Piękny uśmiech znacząco ułatwia życie - nie tylko prywatne ale i zawodowe. Pamiętajmy jednak żeby nasze zęby robiły wrażenie muszą być białe Wybielanie zębów to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg stomatologiczny. Z każdym dniem pojawiają się nowe metody. Istnieje masa opisów jak można osiągnąć porcelanową biel zębów domowymi sposobami. Nie jestem pewna na ile są skuteczne. Najskuteczniejsze jest wybielanie przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do wybielania należy pozbyć się wszystkich ubytków ponieważ żel wybielający mógłby dostać się do wnętrza zęba i go uszkodzić.

Jak wygląda zabieg scalingu?

Dbanie o piękno białych zębów to nie tylko ich mycie. Jak wiadomo jest to sprawa zasadnicza ale nie zawsze pozwoli nam uniknąć najczęstszych problemów jamy ustnej. Właśnie z tego powodu tak często musimy przypominać naszym pacjentom o regularnych wizytach kontrolnych. Jeżeli faktycznie dbamy o higienę naszej jamy ustnej to jest spora szansa, że nie musimy się przejmować problemem próchnicy. Jest jednak możliwość, że pomimo zachowania prawidłowych zasad czystości na naszych zębach osadził się kamień. Warto wtedy poddać się zabiegom mającym na celu jego usunięcie i oczyszczenie powierzchni szkliwa.Dental Cleaning Zanim jednak opiszę sam zabieg chciałabym poświęcić kilka zdań na temat tego tajemniczego kamienia. Czym tak właściwie jest kamień nazębny? Jest to nic innego jak płytka nazębna która stopniowo ulegała procesowi zmineralizowania. Wbrew pozorom stanowi on znaczący problem, gdyż stanowi idealne środowisko do bytowania bakterii. Te zaś prowadzą do poważnych w skutkach chorób dziąseł i przyzębia. Naturalnie porowaty kamień ma skłonności do przebarwiania się a to skutkuje obniżeniem walorów estetycznych naszego uśmiechu. PIASKOWANIEKamień nazębny usuwany jest w trakcie zabiegu piaskowania i scalingu. Scaling jest to metoda stomatologiczna polegająca na usuwaniu osadu z zębów przy pomocy ultradźwięków. Generowane drgania o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę rozbijają kamień i osad pozostawiając powierzchnię zęba białą i czystą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a jego efekty są widoczne na długo. Prędkość z jaką osadza się płytka nazębna jest sprawą wysoce indywidualną ale średnio zabieg salingu powinno się przeprowadzać 3-4 razy w roku co sprawi, że nasz uśmiech stanie się naszą wizytówką. Muszę nadmienić, że największą skuteczność osiąga się stosując scaling razem z piaskowaniem. Po rozbiciu kamienia zabieg piaskowania usunie resztki pozostałej płytki nazębnej jak i zabezpieczy ją przed jej ponownym osadzaniem.  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *