DZIAŁAMY Z CHIRURGICZNĄ PRECYZJĄ

Nikt z nas nie lubi pozbywać się czegoś, co towarzyszyło nam przez całe życie i i tyczy się to również naszych zębów. W naszej pracy stosujemy zasadę zachowania naturalnego uzębienia jeśli jest to tylko możliwe, a usunięcie zęba jest zawsze ostatecznością.  Jednak nie zawsze jest to możliwe – ma to miejsce w przypadku mocno zniszczonych zębów, lub chociażby słynnych „ósemek”

Wiemy, że usunięcie zębów, szczególnie „ósemek” nie należy do najbardziej komfortowych doznań, dlatego też wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonujemy z wykorzystaniem profesjonalnego znieczulenia, czyniąc je tym samym prawie  całkowicie bezbolesnymi.

W przypadku konieczności usunięcia zęba, rana poekstrakcyjna zostanie odpowiednio zaopatrzona, a Pacjent otrzymuje szczegółowe informacje o dalszych możliwościach uzupełnienia brakującego zęba. W ten sposób chcemy przywrócić Państwu piękny, zdrowy uśmiech.

OSEMKA
path1

WYKONYWANE ZABIEGI CHIRURGICZNE W NASZEJ KLINICE:

  • ekstrakcja (usunięcie) zęba
  • leczenie powikłań poekstrakcyjnych
  • operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego
  • dłutowanie korzeni zębów
  • resekcje wierzchołków korzeni zębów
  • podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift)
  • regeneracje kostne z użyciem biomateriałów
  • przeszczepy tkanek miękkich
  • plastyka wyrostka zębodołowego
  • podcięcie wędzidełek warg i języka
  • chirurgiczne leczenie ropni
  • usuwanie torbieli kości i tkanek miękkich

NAJCZĘSTSZE PYTANIA RODZICÓW

CZY PODCZAS USUWANIA ZĘBA BĘDĘ ODCZUWAŁ BÓL?

Podczas wyrywania zęba nie odczuwa sie bólu,pozostaje tylko uczucie rozpierania i rozpychania.

ILE CZASU MUSI MINĄĆ ŻEBY SPOŻYĆ POSIŁEK?

Dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić .Przez cały dzień nie należy spożywać gorących posiłków.

ILE CZASU MUSI MINĄĆ ABY UZUPEŁNIĆ BRAK ZĘBOWY?

Utrata zębów pociąga za sobą poważne konsekwencje dla urody, ale co ważniejsze – dla zdrowia.Brak choćby jednego zęba ma ogromny wpływ na zgryz..Aby uzupełnić brak zębowy musi minąć okres około 6-8 tygodi.

JAK DŁUGO GOI SIĘ RANA POZABIEGOWA?

Gojenie rany po usunięciu zęba jest wieloetapowe , w pierwszej kolejności błona śluzowa nachodzi zamykając zębodół w zależności od wielkości rany do kilku dni , potem goi się kość .Wypełnienie kością zębodołu trwa od 2 miesięcy do 6 miesięcy.

JAKIE SĄ WSKAZANIA I PRZECIWSKAZANIA PO USUNIĘCIU ZĘBA?

Tampon zabezpieczający zębodół zagryzać 30 min. po zabiegu.

Zimne okłady stosowane zewnętrznie.

ZAKAZ

  • spożywania płynów  i posiłków przez 2 godziny po zabiegu
  • płukania obficie ust – nawet po wymyciu zębów.
  • palenia tytoniu przez 24 godziny od zabiegu
  • korzystania z sauny i przebywania na słońcu w dniu zabiegu
  • wykonywania wysiłku fizycznego
  • spożywania gorących produktów w dniu zabiegu

CZY W SOMATOLOGII STOSUJE SIĘ SZWY ROZPUSZCZALNE?

Rana jest to uszkodzenie ciągłości skóry. Rana w zależności od mechanizmu jej powstania wymaga odpowiedniego zaopatrzenia. Założenie szwów umożliwia szybsze gojenie się rany oraz daje lepszy efekt kosmetyczny. W stomatologii używa się tylko nici niewchłanialnych gdyż jest to szycie powierzchowne.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Imię i nazwisko

Numer telefonu (wymagane)

Zapraszamy do podzielenia się z nami swoją opinią.

NASZE PORADY STOMATOLOGICZNE

Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu... Temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie tylko się nie obejrzymy widzimy reklamy z idealnie uśmiechniętymi modelami czy modelkami. "Dla mnie już za późno." czy też "Aparaty zakładają dzieci jak ja będę wyglądała." To zdania które najczęściej odrzucają wizję prostego zgryzu. A gdybym Wam powiedziała, że wady zgryzu nie tylko niosą ze sobą negatywne wrażenia estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne? Prawidłowy zgryz i proste zęby są mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Oczywiście łatwiej jest również proste zęby utrzymać w czystości (wygodniej się szczotkuje).
Read More

Zęby białe jak śnieg.

Piękny uśmiech znacząco ułatwia życie - nie tylko prywatne ale i zawodowe. Pamiętajmy jednak żeby nasze zęby robiły wrażenie muszą być białe Wybielanie zębów to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg stomatologiczny. Z każdym dniem pojawiają się nowe metody. Istnieje masa opisów jak można osiągnąć porcelanową biel zębów domowymi sposobami. Nie jestem pewna na ile są skuteczne. Najskuteczniejsze jest wybielanie przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do wybielania należy pozbyć się wszystkich ubytków ponieważ żel wybielający mógłby dostać się do wnętrza zęba i go uszkodzić.

Jak wygląda zabieg scalingu?

Dbanie o piękno białych zębów to nie tylko ich mycie. Jak wiadomo jest to sprawa zasadnicza ale nie zawsze pozwoli nam uniknąć najczęstszych problemów jamy ustnej. Właśnie z tego powodu tak często musimy przypominać naszym pacjentom o regularnych wizytach kontrolnych. Jeżeli faktycznie dbamy o higienę naszej jamy ustnej to jest spora szansa, że nie musimy się przejmować problemem próchnicy. Jest jednak możliwość, że pomimo zachowania prawidłowych zasad czystości na naszych zębach osadził się kamień. Warto wtedy poddać się zabiegom mającym na celu jego usunięcie i oczyszczenie powierzchni szkliwa.Dental Cleaning Zanim jednak opiszę sam zabieg chciałabym poświęcić kilka zdań na temat tego tajemniczego kamienia. Czym tak właściwie jest kamień nazębny? Jest to nic innego jak płytka nazębna która stopniowo ulegała procesowi zmineralizowania. Wbrew pozorom stanowi on znaczący problem, gdyż stanowi idealne środowisko do bytowania bakterii. Te zaś prowadzą do poważnych w skutkach chorób dziąseł i przyzębia. Naturalnie porowaty kamień ma skłonności do przebarwiania się a to skutkuje obniżeniem walorów estetycznych naszego uśmiechu. PIASKOWANIEKamień nazębny usuwany jest w trakcie zabiegu piaskowania i scalingu. Scaling jest to metoda stomatologiczna polegająca na usuwaniu osadu z zębów przy pomocy ultradźwięków. Generowane drgania o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę rozbijają kamień i osad pozostawiając powierzchnię zęba białą i czystą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a jego efekty są widoczne na długo. Prędkość z jaką osadza się płytka nazębna jest sprawą wysoce indywidualną ale średnio zabieg salingu powinno się przeprowadzać 3-4 razy w roku co sprawi, że nasz uśmiech stanie się naszą wizytówką. Muszę nadmienić, że największą skuteczność osiąga się stosując scaling razem z piaskowaniem. Po rozbiciu kamienia zabieg piaskowania usunie resztki pozostałej płytki nazębnej jak i zabezpieczy ją przed jej ponownym osadzaniem.  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *