ORTODONCJA

NIESKAZITELNY UŚMIECH

Bardzo ważnym elementem wizerunku naszej twarzy jest piękny, zdrowy uśmiech. Jednak nie każdy został obdarzony przez naturę idealnie równymi zębami. Dlatego w naszej klinice oferujemy Państwu leczenie ortodontyczne, dzięki czemu możecie Państwo spełnić swoje marzenie o perfekcyjnym uśmiechu.

Stosowane w naszej klinice nowoczesne technologie ortodontyczne pozwalają na osiągnięcie prawidłowego układu uzębienia osobom w każdym wieku.

Leczenie ortodontyczne jest niezbędne, nie tylko z przyczyn estetycznych, ale często w celu przywrócenia poprawnych funkcji żucia. Osobom mających proste zęby, dużo ładnie jest utrzymać je w czystości, co zmniejsza ryzyko wystąpienia różnorodnych chorób jamy ustnej.

Leczenie ortodontyczne nie jest już niczym nadzwyczajnym, wręcz przeciwnie, coraz więcej osób dba o swój wygląd i zdrowie. Można nawet powiedzieć, że noszenie stałego aparatu ortodontycznego stało się modne i popularne. Proponowane przez nas aparaty ortodontyczne stanowią ozdobę każdego z naszych Pacjentów. Mają Państwo wybór co do rodzaju aparatu, a także możliwość ozdobienia go przez naszą ortodontkę kolorowymi, zdobnymi gumkami.

Ważny jest również fakt, że po każdym leczeniu ortodontycznym, następuje u naszych Pacjentów znaczna poprawa samopoczucia. Osoba z ładnymi, prostymi zębami znacznie częściej i chętniej się uśmiecha. Samoocena i pewność siebie zdecydowanie wzrośnie.

532408_185315711633027_432632722_n
RUCHOME

APARATY RUCHOME

To aparaty ortodontyczne, które stosuje się najczęściej u dzieci w wieku 8-12 lat. Są to aparaty zdejmowane i działają tylko podczas noszenia. Ilość godzin dopasowywana jest przez ortodontę do indywidualnych potrzeb.

STAŁE

APARAT STAŁY METALOWY

Cieszy się dużym powodzeniem u pacjentów, którzy pragną wyleczyć wadę zgryzu i krzywiznę zębów. Jest on na stałe zamocowany w jamie ustnej. Zamki metalowe są stosunkowo małe. Mogą być one w kolorze srebrnym, złotym lub pokryte specjalną emalią dobraną do koloru uzębienia.

Strahlend Mund mit Zahnspange

APARATY STAŁE CERAMICZNE 

Są zwane aparatami estetycznymi. Przy zastosowaniu aparatów ceramicznych leczenie przebiega tak samo jak w przypadku aparatów metalowych. Zwiększa się natomiast estetyka w trakcie całego procesu leczenia, gdyż są one mało widoczne.

x-default

KONSULTACJE ORTODONTYCZNE

Na pierwszej wizycie kontrolnej nasz ortodonta zbiera dokładny wywiad ogólnolekarski aby zdobyć potrzebne informacje, które ułatwią mu znalezienie odpowiedniej metody rozwiązania problemu. Zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta. Kolejnym etapem planowania leczenia jest wykonanie przez naszego ortodontę gipsowych modeli diagnostycznych i zdjęć twarzy, na podstawie których ortodonta opracowuje dokładny plan leczenia.

PYTANIA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PRZEZ NASZYCH PACJENTÓW

CZY STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY NISZCZY ZĘBY?

Jeżeli przed założeniem aparatu wszystkie zęby zostały dokładnie wyleczone, a w czasie noszenia aparatu ortodontycznego starannie dbamy o zęby i myjemy je po każdym posiłku, to szanse rozwoju próchnicy są bardzo małe i nie mamy żadnych powikłań po ściągnięciu aparatu ortodontycznego.

CZY APARAT MOŻNA UMIEŚCIĆ NA JEDNEJ ZE SZCZĘK?

W zdecydowanej większości przypadków radzimy naszym Pacjentom założenie aparatu ortodontycznego na oba łuki zębowe. Zmieniając położenie zębów w jednej szczęce wpływamy automatycznie na położenie zębów sąsiednich oraz zębów w szczęce przeciwstawnej. Zakładając dwa aparaty ortodontyczne, zapewniamy Państwu prawidłowy kontakt między górnym, a dolnym łukiem zębowym.

JAK CZĘSTO ODBYWAJĄ SIĘ WIZYTY KONTROLNE?

Wizyty kontrolne i ich częstotliwość uzależnione są od wybranej metody leczenia i indywidualnych potrzeb pacjenta. W trakcie takiej wizyty wymienia się łuki i dopasowuje się aparat ortodontyczny do aktualnego stanu uzębienia.

CZY PO ZDJĘCIU APARATU ZOSTAJĄ ŚLADY?

Po usunięciu aparatu nie zostają żadne ślady na zębach pod warunkiem, że pacjent dostosował się do zaleceń lekarza dotyczących dbania o higienę zębów i jamy ustnej.

KIEDY WIDAĆ PIERWSZE EFEKTY LECZENIA?

Pierwsze efekty noszenia aparatu ortodontycznego widać wyraźnie już w pierwszych trzech miesiącach leczenia. Natomiast proces „przesuwania” się zębów jest bardzo złożony, dlatego wymaga czasu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY U ORTODONTY?

Przed pierwszą wizytą u ortodonty należy zrobić dokładnie to co przed zwykłą wizytą u stomatologa czyli starannie umyć zęby. Natomiast przed założeniem aparatu ortodontycznego należy mieć wyleczyć wszystkie ubytki. Przy pierwszej wizycie ortodonta zdecyduje również, czy należy dokonać innych badań lub zabiegów.

CZY ZAKŁADANIE APARATU JEST BOLESNE?

Zakładanie aparatu jest bezbolesne.Delikatny ból pojawia się dopiero  około 2 dni po założeniu aparatu i wynika z przemieszczania się zębów w kości do linii którą wyznacza łuk aparatu.

PO JAKIM CZASIE ZĘBY SIĘ NAPROSTUJĄ?

Leczenie jest indywidualnie ustalane do wady zębowej pacjenta .

Okres leczenia trwa średnio około 2 lat .

CZY HIGIENA JAMY USTNEJ ULEGNIE ZMIANIE?

Utrzymanie codziennej higieny jamy ustnej osób użytkujących aparat jest bardzo ważne. Wymaga oczyszczania zębów po każdym posiłku .

CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST WADA ZGRYZU?

Zgryz to sposób w jaki zęby górnej szczęki kontaktują się z żuchwą .

O prawidłowym zgryzie mówi się gdy zęby górne stykają się z zębami dolnymi , przy czym górne zęby delikatnie zachodzą na dolne.

Wszystkie inne ustawienia są nieprawidłowe.

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY ORTODONTYCZNE

PRÓCHNICA
INNA PRZYCZYNA
INNA PRZYCZYNA
ZAROŚNIĘTE WĘDZIDEŁKO
KRZYWY ZGRYZ

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ Z NASZYM ORTODONTĄ

Imię i nazwisko

Numer telefonu (wymagane)

NASZE PORADY STOMATOLOGICZNE

Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu... Temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie tylko się nie obejrzymy widzimy reklamy z idealnie uśmiechniętymi modelami czy modelkami. "Dla mnie już za późno." czy też "Aparaty zakładają dzieci jak ja będę wyglądała." To zdania które najczęściej odrzucają wizję prostego zgryzu. A gdybym Wam powiedziała, że wady zgryzu nie tylko niosą ze sobą negatywne wrażenia estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne? Prawidłowy zgryz i proste zęby są mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Oczywiście łatwiej jest również proste zęby utrzymać w czystości (wygodniej się szczotkuje).
Read More

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *