CHOROBY DZIĄSEŁ - PERIODONTOLOGIA
Choroby dziąseł to jeden z powszechnych problemów z którymi zgłaszają się do nas nasi pacjenci. Najczęstszym schorzeniem jest paradontoza, która nieleczona może doprowadzić do samoczynnego wypadania zębów.
Nowoczesna periodontologia, stosowana w naszej klinice, proponuje rozmaite sposoby leczenia paradontozy, w zależności od stopnia zaawansowania choroby.
Proces leczenia zawsze poprzedzony jest kompleksową diagnostyką w celu zidentyfikowania przyczyn choroby i precyzyjnego zaplanowania postępowania.
Nasze zabiegi:
- leczenie stanów zapalnych dziąseł i błon śluzowych
- leczenie paradontozy, podzakładka
- profesjonalna higiena jamy ustnej
- leczenie farmakologiczne (stosowanie tabletek, maści, żeli i płynów zawierających chlorheksydynę)
- sterowana regeneracja kości
- pokrywanie recesji dziąsłowych (przeszczepy tkanki łącznej)
- kiretaż zamknięty i otwarty
- szynowanie rozchwianych zębów
- leczenie periimplantitis (stany zapalne wokół implantów)
NAJCZĘSTSZE PROBLEMY ZWIĄZANE Z CHOROBAMI PRZYZĘBIA
Agnieszka Kobel-Borowiak
Lek. stomatolog
Jej marzeniem było stworzenie miejsca, w którym pacjenci zmienią nastawienie do lekarza stomatologa 🙂 Już teraz ma pewność, że wraz z jej cudownym zespołem się to udało.Karolina Mejer
Lek. stomatolog
Karolina od początku związana jest z powstaniem naszej Kliniki. Jej Pacjenci szczególnie cenią ją za otwartość, wrażliwość i szczególne podejście do dzieciUMÓW SIĘ NA DARMOWE KONSULTACJE
NASZE PORADY STOMATOLOGICZNE
Oczy i buzia szeroko otwarte!
Musi być całkiem nudno siedzieć przez 15-30 min i patrzeć się w sufit...
A my mamy na suficie telewizorki na których leci horror "Dentysta 2"
Kto powinien nosić aparat ortodontyczny?
Wady zgryzu... Temat, który wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie tylko się nie obejrzymy widzimy reklamy z idealnie uśmiechniętymi modelami czy modelkami. "Dla mnie już za późno." czy też "Aparaty zakładają dzieci jak ja będę wyglądała."
To zdania które najczęściej odrzucają wizję prostego zgryzu. A gdybym Wam powiedziała, że wady zgryzu nie tylko niosą ze sobą negatywne wrażenia estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne? Prawidłowy zgryz i proste zęby są mniej podatne na próchnicę i choroby przyzębia. Oczywiście łatwiej jest również proste zęby utrzymać w czystości (wygodniej się szczotkuje).
Zęby białe jak śnieg.
Piękny uśmiech znacząco ułatwia życie - nie tylko prywatne ale i zawodowe. Pamiętajmy jednak żeby nasze zęby robiły wrażenie muszą być białe
Wybielanie zębów to stosunkowo prosty i bezbolesny zabieg stomatologiczny.
Z każdym dniem pojawiają się nowe metody. Istnieje masa opisów jak można osiągnąć porcelanową biel zębów domowymi sposobami. Nie jestem pewna na ile są skuteczne.
Najskuteczniejsze jest wybielanie przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. Przed przystąpieniem do wybielania należy pozbyć się wszystkich ubytków ponieważ żel wybielający mógłby dostać się do wnętrza zęba i go uszkodzić.
Jak wygląda zabieg scalingu?
Dbanie o piękno białych zębów to nie tylko ich mycie. Jak wiadomo jest to sprawa zasadnicza ale nie zawsze pozwoli nam uniknąć najczęstszych problemów jamy ustnej. Właśnie z tego powodu tak często musimy przypominać naszym pacjentom o regularnych wizytach kontrolnych.
Jeżeli faktycznie dbamy o higienę naszej jamy ustnej to jest spora szansa, że nie musimy się przejmować problemem próchnicy. Jest jednak możliwość, że pomimo zachowania prawidłowych zasad czystości na naszych zębach osadził się kamień. Warto wtedy poddać się zabiegom mającym na celu jego usunięcie i oczyszczenie powierzchni szkliwa.
Zanim jednak opiszę sam zabieg chciałabym poświęcić kilka zdań na temat tego tajemniczego kamienia.
Czym tak właściwie jest kamień nazębny?
Jest to nic innego jak płytka nazębna która stopniowo ulegała procesowi zmineralizowania. Wbrew pozorom stanowi on znaczący problem, gdyż stanowi idealne środowisko do bytowania bakterii. Te zaś prowadzą do poważnych w skutkach chorób dziąseł i przyzębia. Naturalnie porowaty kamień ma skłonności do przebarwiania się a to skutkuje obniżeniem walorów estetycznych naszego uśmiechu.
Kamień nazębny usuwany jest w trakcie zabiegu piaskowania i scalingu. Scaling jest to metoda stomatologiczna polegająca na usuwaniu osadu z zębów przy pomocy ultradźwięków. Generowane drgania o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę rozbijają kamień i osad pozostawiając powierzchnię zęba białą i czystą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a jego efekty są widoczne na długo. Prędkość z jaką osadza się płytka nazębna jest sprawą wysoce indywidualną ale średnio zabieg salingu powinno się przeprowadzać 3-4 razy w roku co sprawi, że nasz uśmiech stanie się naszą wizytówką. Muszę nadmienić, że największą skuteczność osiąga się stosując scaling razem z piaskowaniem. Po rozbiciu kamienia zabieg piaskowania usunie resztki pozostałej płytki nazębnej jak i zabezpieczy ją przed jej ponownym osadzaniem.